Lietuvos kultūros gidas, Menininkai

Adomas Danusevičius

Danusevičius, photo by Arnas Anskaitis_IN

Adomas Danusevičius (g. 1984) Lietuvos tapybos kontekste išsiskyrė kūrybos stiliumi ir tuo, kaip traktavo vyriškumo temą jau pirmojoje savo personalinėje parodoje (2008). Tapytoją domina vyriškumas kaip socialinė ir kultūrinė struktūra. Siužetinės kompozicijos jo tapybos darbuose ir piešiniuose, tarsi kadrai iš įprastai vyriškomis laikomų sričių (sportas, kariuomenė), virsta erdve, kur demonstruojama galia, projektuojamas geismas.

Studijuodamas doktorantūroje, 2012–2016 m. menininkas pamažu nutolo nuo siužetinių kompozicijų ir susikoncentravo ties lytiškumu kaip estetika. To pradėjo ieškoti nuo abstrahuotų portretų, pripildytų kultūrinių ženklų (gėlių, barzdų), pasirinkdamas kultūriškai su vyrišku gaivališkumu asocijuojamą ekspresionistinę tapyseną. Vėliau ėmė kurti beveik abstrakčias kompozicijas, kuriose galima atpažinti vyro kūno dalis ar falą primenančius grybus. Abstraktumo, konkretumo ir medžiagiškumo derinys tapo svarbus siekiant permąstyti lytiškumą kaip estetiką, tad seriją „Penis mushroom series“ (2016) menininkas išplėtė keramikos objektais.

2016 m. A. Danusevičius gavo meno daktaro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Yra surengęs personalinių parodų „Atelier am Eck“ (Diuseldorfas), galerijoje „Larm“ (Kopenhaga), „The Rooster Gallery“ (Vilnius) ir galerijoje „Tulips & Roses“ (Vilnius), dalyvavo grupinėse parodose Šiuolaikinio meno centre (Vilnius), Amerikos universiteto meno centre „Katzen“ (Vašingtonas), galerijoje „Knoll“ (Viena). 2010 m. laimėjo trečiąją vietą projekte „Jaunojo tapytojo prizas“.

www.adomasdanusevicius.eu

www.roostergallery.eu