Lietuvos kultūros gidas, Teatro režisieriai

Paulius Markevičius

 

Paulius_Markevičius_IN WRU_Nona

Aktorius ir režisierius Paulius Markevičius (g. 1989) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo vaidybą, 2012 m. įgijo bakalauro, o 2014 m. – magistro diplomą. Nuo 2011 m. vaidina įvairių režisierių spektakliuose, kuria vaidmenis kine, režisuoja spektaklius.

Kaip režisierius, debiutavo spektakliu pagal lietuvių rašytojo Romualdo Granausko apysaką „Jaučio aukojimas“ savo dėstytojo režisieriaus Eimunto Nekrošiaus teatre „Meno fortas“. Kol kas pradedantis režisierius yra sukūręs septynetą spektaklių. Greta keleto tradicinių dramos spektaklių, ryškėja kita jaunojo menininko kūrybos kryptis – naujos formos, kitokio kalbėjimo publikai ir tiesioginio dialogo su ja paieškos. Šiuo aspektu publikai sukuriamomis patirtimis išsiskiria P. Markevičiaus spektakliai „Dvi su puse minutės“ (sukurtas kartu su dramaturge Birute Kapustinskaite, instaliacijų menininke Egle Lekevičiūte ir saksofonininkų kvartetu „Katarsis 4“) ir „Alberai, WRU?“.

Naujausias P. Markevičiaus darbas – monospektaklis vienam žiūrovui „Alberai, WRU?“ (2017) – sukurtas kaip praktinis kasdienės beprasmybės ribų išbandymas. Kaip bendraautoriai čia įvardijami prancūzų egzistencialistas Albert’as Camus ir Michelis Gallimard’as. O žiūrovui ar žiūrovei žadama suteikti individualią mirties ir atgimimo patirtį.

paulis.mark@gmail.com