Lietuvos kultūros gidas, Teatro režisieriai

Vidas Bareikis

Zalgires_perziura

Nors rengėsi tapti profesionaliu pianistu ir šios specialybės mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, ją baigęs Vidas Bareikis (g. 1986) pasuko į teatrą. 2009 m. baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vaidino ne viename kurso vadovo rež. Gintaro Varno spektaklyje. Vėliau studijas tęsė Vsevolodo Mejerholdo centre prie Maskvos dailės teatro (MCHAT, Rusija), pasirinko režisūros specialybę.

Ieškodamas kitokios teatrinės raiškos galimybių, 2010 m. jaunasis režisierius kartu su kurso draugais įkūrė teatro judėjimą „No Theatre“, kuris pagarsėjo netikėtomis teatrinėmis akcijomis viešosiose erdvėse (gatvėse, troleibusuose, oro uoste ir kt.), o jų vaizdo įrašai netruko paplisti internete. Šiai bendraminčių trupei V. Bareikis yra sukūręs šešis spektaklius: „No Concert“ (2010), „Telefonų knyga“ (2011), „Mr. Fluxus, arba Šarlatanai?“ (2012), „No Awards“ (2013), „Nematomi monstrai“ pagal Chucko Palahniuko romaną (2013) ir Albert’o Camus „Kaligulą“ (2014). 2013 m. „No Theatre“ trupė apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už naujas teatro formas. „No Theatre“ spektakliai rodyti tarptautiniuose festivaliuose Estijoje, Vokietijoje, Moldovoje.

Tiesa, pastaruosius kelerius metus V. Bareikis aktyviau kūrė valstybiniuose teatruose: 2014 m. Latvijos nacionaliniame dramos teatre režisavo muzikinį spektaklį „Euro-vizija“, 2015 m. Kauno nacionaliniame dramos teatre režisavo Williamo Shakespeare’o „Hamletą“, tais pat metais Valstybiniame jaunimo teatre Vilniuje – Bertoldo Brechto „Gerąjį žmogų iš Sezuano“, o 2016 m. – Mindaugo Nastaravičiaus „Pasirinkimą“.

2015 m. V. Bareikis pradėjo dėstyti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, surinko aktorinio meistriškumo kursą ir žada, kad šie jauni aktoriai taps „šviežiu teatro krauju“, atgaivinsiančiu jo „No Theatre“ veiklą.

Bareikis ne tik režisuoja – jis ir Lietuvoje žinomas muzikos atlikėjas. Buvo dviejų populiarumo sulaukusių, bet jau išsiskirsčiusių muzikinių grupių – „Suicide DJs“ ir „Stipriai kitaip“ – įkūrėjas, šiuo metu aktyviai koncertuoja kaip solinis atlikėjas.

Naujausias V. Bareikio spektaklis Nacionaliniame Kauno dramos teatre „Žalgirės“ (2017) pagal lietuvių dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės pjesę pasakoja apie LGBT bendruomenei priklausančių moterų mėgėjų krepšinio komandą, siekiančią nuvykti į pirmąjį pasaulyje moterų mėgėjų krepšinio čempionatą. Visos devynios šiame spektaklyje veikiančios moterys reprezentuoja skirtingas visuomenės problemas (homofobiją, slepiamą smurtą artimoje aplinkoje, baimę įsipareigoti, bėgimą nuo savęs ir kt.). Pasirinktas komedijos žanras leidžia lengviau susišnekėti su publika visuomenei kartais sunkiai priimtinomis temomis.

notheatre@gmail.com

https://www.facebook.com/notheatre