Lietuvos kultūros gidas, Šokėjai ir choreografai

Rūta Butkus

MII4IIzmoniu parkas_foto Bon Bon

Šiuolaikinio šokio atlikėja ir choreografė Rūta Butkus (g. 1975) šokį studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur 2007 m. įgijo bakalauro diplomą. Šokio technikos žinias nuolat gilina įvairiuose seminaruose ir vasaros šokio mokyklose Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje.

Jau daugiau nei dešimtmetį R. Butkus kuria vaidmenis šokio ir dramos spektakliuose, dalyvauja eksperimentiniuose projektuose. Kaip nepriklausoma choreografė debiutavo spektakliu „Šventė“ (2010) Menų spaustuvėje. Nuo to laiko sukūrė daugiau nei dešimtį šiuolaikinio šokio spektaklių, performansų, kompozicijų, kūrė choreografiją dramos ir operos spektakliams. 2013 m. R. Butkus įkūrė šokio teatrą „comma8“, kuriam aktyviai kuria šokio spektaklius ir performansus, dalyvauja muzikiniuose projektuose.

Nuo 2013 m. veda šokio paskaitas ir seminarus Vyčio Jankausko šokio teatro studijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vilniaus universiteto „Kinetiniame teatre“, taip pat Šiuolaikinio šokio asociacijos nariams. 2017 m. R. Butkus metams pakviesta dėstyti naujai įkurtame didžiausios Kinijos Džedziango (Kinija) muzikos konservatorijos šokio departamente.

Vienas naujausių R. Butkus projektų – „MII4II žmonių parkas“ (2016), pačios choreografės įvardijamas kaip „vienos Europos šokis aidint sirenoms“. Jo pradžia – svarbiausių Europos įvykių apžvalga ir refleksija. Mums rodoma projekto stadija – kada jau buvo atsiradę, pasirodę ir atmesti originali raiška, lyriniai ir simboliniai vaizdiniai, klišės ir trivialybės. Po jų iškilo naujos idėjos, formavosi nauji santykiai, sprendimai, iki tol neegzistavę, padrika ateitis ir sintetinės realybės, kurias nušviečia kosminė dezinformacija.

ruta@comma8.lt

www.comma8.lt