Lietuvos Kultūros Institutas
Lietuvos kultūros gidas, Šokėjai ir choreografai

Loreta Juodkaitė

thumbnail

Šokėja ir choreografė Loreta Juodkaitė (1977), nusprendusi suderinti dvi savo aistras, po scenografijos studijų Vilniaus dailės akademijoje, 2005 m. baigė Zalcburgo eksperimentinę šokio akademiją (SEAD) (Austrija). Lietuvoje Juodkaitė debiutavo monospektakliais „Čia ir dabar“ (2006) ir „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (2006), iš karto pelniusiais „Auksinį scenos kryžių“ už metų debiutą.

Nepriklausoma šokėja ir choreografė yra sukūrusi virš dešimties šokio spektaklių ir projektų. Be jau minėtųjų, išskirtinio dėmesio sulaukė „Timatrix. Trys judėjimai“ (2007) ir  „Sibilė“ (2008), sukurti Menų spaustuvės užsakymu. Ne vienas jos spektaklis buvo rodomas įvairiose scenose ir tarptautiniuose festivaliuose Prancūzijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Izraelyje, Turkijoje, Armėnijoje, Rusijoje, Ukrainoje, o „Salamandros sapnas. Paveikslas“ pristatytas „The Place“ teatre Londone (Jungtinė Karalystė). Choreografės spektakliams būdingas rituališkumas ir brandus kūrybiškumas, savita judesio kalba. Kaip šokėja, Juodkaitė apdovanota  unikalia plastika, tad yra sukūrusi šokio vaidmenų ne tik lietuvių, bet ir prancūzų choreografų Rachid Ouramdane ir Thomas Lebrun spektakliuose.

Nuolat užsienyje gastroliuojanti choreografė bei atlikėja neapsiriboja vien tradicine šokio scena: dalyvavo ne viename džiazo, vizualiųjų menų projekte, be to ji – pirmoji lietuvių choreografė sukūrusi specialiai miesto aplinkai pritaikytą šokio spektaklį „Šokis mieste“ (2007).

lorajuod@yahoo.com