Lietuvos Kultūros Institutas
  • Naujienos

    Lietuvos kultūros institutas kviečia prie komandos prisijungti vyriausiąjį/ą patarėją

    Lietuvos kultūros institutas

    Naujai įsteigta pareigybė yra skirta administraciniams procesams valdyti bei gerinti glaudžiai dirbant su besipildančia dvidešimties kolegių komanda. Ieškome kolegos/ės, kuriam viešojo administravimo procesų valdymas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra malonus iššūkis. 

    Mes garantuojame puikias darbo sąlygas draugiškame kolektyve mainais į profesionalumą, įžvalgumą ir lankstumą. 

    Lietuvos kultūros institutas yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, savo veikla nuosekliai stiprinanti Lietuvos kultūros vaidmenį pasaulyje. Institutas pristato Lietuvos kultūrą ir profesionalųjį meną užsienyje, didina kultūros ir meno kūrėjų, specialistų ir organizacijų galimybes ir konkurencingumą tarptautinėje erdvėje.  

    Daugiau informacijos apie instituto veiklą rasite www.lithuanianculture.lt. 

    Darbo pobūdis:. 

    – kuruoti Lietuvos kultūros instituto veiklai aktualius administracinio reglamentavimo klausimus; 

    – kartu su komanda organizuoti ir analizuoti  Lietuvos kultūros instituto administracijos darbą; 

    – atstovauti įstaigą santykiuose su kitomis įstaigomis, organizacijomis ir fiziniais asmenimis Lietuvoje ir užsienyje; 

    koordinuoti teisės aktų ir kitų su administraciniu reglamentavimu susijusių dokumentų, priemonių ir programų įgyvendinimo stebėseną; 

    – esant reikalui pavaduoti įstaigos vadovę; 

    – konsultuoti, teikti metodinę pagalbą priskirtos srities klausimais; 

    – vykdyti kultūros ir meno procesų tarptautiškumo stebėseną ir analizę. 

    Tikimės, kad Jūs: 

    • Turite aukštąjį viešojo administravimo arba teisės studijų krypties universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą; arba aukštąjį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip penkerių metų darbo patirtį teisės arba viešojo administravimo srityje; 
    • Gebate savarankiškai priimti sprendimus ir užtikrinti jų vykdymą; 
    • Puikiai mokate valstybinę kalbą; 
    • Išmanote Lietuvos Respublikos (toliau – LR) įstatymus, LR Vyriausybės nutarimus ir kt. teisės aktus, reglamentuojančius biudžetinių įstaigų veiklą ir kultūros bei medijų sritis; 
    • Esate susipažinęs su LR kultūros sektoriaus politika ir institucijų veikla; 
    • Mokate anglų kalbą ne žemesniu nei B2 lygiu; 
    • Gebate valdyti, kaupti, sisteminti, apibendrinti, analizuoti informaciją, rengti išvadas bei teikti pasiūlymus; 
    • Gebate planuoti, organizuoti savo veiklą, dirbti savarankiškai ir komandoje; 
    • Mokate dirbti naujomis ryšių ir kitomis organizacinės technikos priemonėmis, išmanote raštvedybos taisykles; 
    • Pasižymite empatija, kūrybiškumu, pareigingumu, iniciatyvumu, turite humoro jausmą. 

    Mes Jums siūlome: 

    • darbą pilnu etatu, miesto centre bei lanksčias nuotolinio darbo galimybes; 
    • atlyginimą – pareiginės algos koeficientą 1,60 (2856,64 Eur neatskaičius mokesčių); 
    • galimybę įsilieti į profesionalų ir draugišką kolektyvą; 
    • kvalifikacijos kėlimo kursus ir galimybę augti tarptautiniame lauke veikiančioje institucijoje. 

    Preliminari darbo pradžia – 2024 m. gegužės-birželio mėn. 

    Svarbu!  Dokumentai dalyvauti konkurse pateikiami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą, adresu (skelbimo nr. 59019) Konkurso skelbime nurodytus dokumentus privaloma pateikti iki  2024 m. gegužės 3 d. imtinai. 

    Kontaktinis asmuo pasiteiravimui –  LKI biuro administratorė Sonata Balzarytė, tel. +370 5 2312639,  +370 659 93828. 

  • Naujienos

    Lietuvos sezonas Prancūzijoje – tai pirmasis toks visapusiškas šalies reprezentavimas užsienyje

    Lietuvos kultūros institutas

    „Vilniaus universitete Lietuvos sezono Prancūzijoje renginius pristatome neatsitiktinai – Sezoną atidarys Universiteto organizuojama dviejų dienų inauguracinė konferencija Paryžiaus Sorbonos universitete, kuri apžvelgs abiem šalims reikšmingus reiškinius. Besirengdami Sezonui stebėjome, kaip stiprėjo esamos partnerystės ir mezgėsi naujos. Tai sukuria didžiulį efektą, patyrėme, kad kultūra atidaro duris temoms ir sritims, kurios su kultūra nėra susijusios, bet aktualios ir prasmingos,“ – sakė Lietuvos kultūros instituto vadovė Julija Reklaitė, sveikindama susirinkusiuosius į renginį, kurio metu buvo pristatyta Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programa.

    Nuo rugsėjo 12 iki gruodžio 12 dienos Prancūzijoje Sezono renginiai vyks daugiau nei 30-yje miestų. Partnerysčių projektus Sezone pristatys apie 130 Prancūzijos ir panašiai tiek Lietuvos kultūros organizacijų. Programoje – arti 300 renginių, dalyvauja daugiau 500 menininkų, atlikėjų, ekspertų. Renginiuose laukiama daugiau nei pusės milijono žiūrovų ir lankytojų.

    Per du projektų atrankos turus, kurie vyko pernai iš šiemet, jungtinė paraiškų atrankos komisija, sudaryta iš Lietuvos kultūros instituto ir Prancūzų kultūros instituto Paryžiuje narių, atrinko 130 projektų, dalyvausiančių Sezono programoje. Visą programą galima rasti čia.

    Anot Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 komisarės dr. Virginijos Vitkienės, Sezonas leis prancūzams išsamiau pažinti Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, bei atvers dar platesnes galimybes ilgalaikei šalių partnerystei. Tuo pat metu vykstantys Prancūzijos atgarsių Lietuvoje renginiai išryškins bendrus abiejų šalių istorijos bei kultūros ryšius.

    „Itin džiugu, kad programoje dominuoja šiuolaikinis menas, naujosios teatro formos, muzikos projektai, susitikimai su literatais ir mąstytojais, geopolitinių realijų diktuojami debatų ciklai, ekonomikos bei edukacijos renginiai ir, žinoma, gastronomijos projektai, leisiantys ne tik išvysti, išgirsti, bet ir paragauti Lietuvą. Šiuolaikinės Lietuvos istorijoje tai pirmasis toks visapusiškas šalies reprezentavimas užsienyje. Jis vyksta šalyje, kuri puoselėja ilgametę Sezonų tradiciją, mat Prancūzijos visuomenė nesiliauja domėtis įvairių šalių kultūriniais fenomenais. Lietuvai tai begalinis įkvėpimas“, – sakė dr. V. Vitkienė.

    Rugsėjo 12–14 dienomis vyksiantis Sezono atidarymo savaitgalis bus gausus renginių Paryžiuje. Pompidou meno ir kultūros centras, bendradarbiaujant su MO muziejumi, atidarys Lietuvos meno kolekciją nuo 1960-ųjų iki šių dienų pristatančią parodą. Joje bus eksponuojami kelių kartų pripažintų nacionalinės reikšmės Lietuvos menininkų kūriniai, kurie jų taps nuolatinės Pompidou kolekcijos dalimi. Tai pirmosios tokio tipo donacijos bei Lietuvos ir Prancūzijos meno ekspertų partnerystės rezultatas.

    Atidarymo savaitgalį Pompidou kultūros ir meno centre taip pat bus minima Poezijos diena, kurioje skambės Jono Meko eilės ir bus pristatyti nauji jo poezijos vertimai į prancūzų kalbą, Paryžiaus viešosiose erdvėse koncertuos chorai iš Lietuvos, vyks naujo Linos Lapelytės kūrinio premjera, į naktinę programą „Gaîté Lyrique“ kultūros centre kvies „Radio Vilnius“ su lietuvių elektroninės muzikos atlikėjų programa.

    Septyniose Paryžiaus metro stotyse nuo rugsėjo 12-osios prasidės ir iki Sezono pabaigos truks bendras Prancūzijos nacionalinės bibliotekos, Paryžiaus metro, Lietuvos fotomenininkų sąjungos bei Kauno fotografijos galerijos projektas, kurio metu metro stotis puoš didelio formato Lietuvos fotomenininkų darbai.

    Prieš prasidedant Sezonui, balandžio–birželio mėnesiais, Lietuvos ambasada Prancūzijoje organizuoja keliasdešimt diplomatijos, ekonomikos ir inovacijų skatinimo renginių, mokslo ir švietimo bendradarbiavimo projektų, pavadintų „Sezono Preliudo“ programa.

    Lietuvos sezoną Prancūzijoje įgyvendina Lietuvos kultūros institutas ir Prancūzų institutas Paryžiuje, atsakingi už abiejų šalių meno kūrėjų ir organizacijų įtraukimą ir Sezono programos parengimą bei komunikaciją Prancūzijoje.

  • Naujienos

    Skelbiame konkursą finansavimui!

    Lietuvos kultūros institutas

    Skelbiame Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ paprogramių „Kultūra“ ir „Tarpsektorinė“ projektų daliniam finansavimui valstybės biudžeto lėšomis konkursą. Paraiškas 2024 m. finansavimui kviečiame teikti nuo šių metų balandžio 10 d. iki gegužės 9 d. 23:59 val.

    Konkursas skirtas Lietuvos kultūros įstaigų ir organizacijų vykdomų projektų, gavusių ES programos „Kūrybiška Europa“ paprogramių „Kultūra“ ir „Tarpsektorinė“, išskyrus finansavimo programas „Žiniasklaidos raštingumas“ ir „Žurnalistų partnerystės“, finansavimui.

    Bendra projektų finansavimui skirstoma suma šiais metais yra 400 000 Eur.

    Visą informaciją rasite čia: 

  • Naujienos

    Lietuva debiutavo 53-iojoje prancūziškoje Briuselio knygų mugėje

    Lietuvos kultūros institutas

    Balandžio 4–7 d. vykusioje prancūziškoje Briuselio knygų mugėje „Foire du Livre“ šįmet pirmą kartą dalyvavo Lietuva. „Foire du Livre“ – tai 53-iąjį kartą Briuselyje organizuojama knygų mugė, kasmet pritraukianti daugiau nei 70 000 lankytojų, pristatanti daugiau nei 200 dalyvių bei jungianti visus knygų mylėtojus: nuo rašytojų iki bibliotekininkų, nuo redaktorių iki skaitytojų.

    Europos kultūros centrų asociacijos „Eunic“ stende, Europos Sąjungai skirtame paviljone, Lietuva šįmet pasakojo apie šiuolaikinę lietuvių poeziją, grožinę ir negrožinę literatūrą įvairaus amžiaus skaitytojams, svarbiausius nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo lietuvių parašytus literatūros kūrinius bei kvietė atvykti į įdomiausias šalies lankytinas vietas.

    Prancūzakalbiams knygų kūrėjams ir skaitytojams Lietuva taip pat pristatė rašytoją, menotyros mokslų daktarę Kristiną Sabaliauskaitę bei jos istorinio romano „Petro Imperatorė“ dilogiją. Mugės lankytojai turėjo galimybę išgirsti diskusiją tema „Jekaterina I-oji, Marija Antuanetė: dvi moterys Europos istorijoje“, kurioje K. Sabaliauskaitė kalbėjosi su vertėja Françoise Wuilmart, neseniai pristačiusia naują klasika tapusios Stefano Zweigo knygos „Marija Antuanetė“ vertimą. Balandžio 8 d., pasibaigus knygų mugei, lietuviškai kalbantys rašytojos gerbėjai turėjo progą sudalyvauti ir NATO Politinio komiteto direktoriaus Andriaus Avižiaus moderuotame susitikime-diskusijoje su K. Sabaliauskaite Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES.

    Europos Sąjunga – šių metu knygų mugės „Foire du Livre“ garbės viešnia. ES skirtame paviljone, Belgijos pirmininkavimo ES Taryboje proga šįmet tapusiame mugės dėmesio centru, su šūkiu „Europos Sąjunga – tai tu, aš, mes“ pristatytos bendrijos institucijos, istorija ir literatūra. Lankytojai taip pat buvo pakviesti sužinoti daugiau apie svarbiausius Europos Komisijos, Parlamento ir Tarybos veiksmus literatūros, daugiakalbystės ir kultūros įvairovės klausimais, įsigyti ES kalbomis parašytų kūrinių. Net 38 diskusijos buvo skirtos aptarti svarbiausias ES temas bei susipažinti su rašytojais iš 18 ES šalių, pristatytos architektūros, meno, žmogaus teisių bei kitos parodos ir interaktyvios veiklos.

    Knygų mugės „Foire du Livre“ pagrindinė tema šįmet –  „Mūsų mylimiesiems“ („Á nos amours“). Ja organizatoriai ragino švęsti meilę artimiesiems, sau, aplinkiniams, autoriams ir knygoms, kvietė atkreipti dėmesį į mūsų gyvenimui šiais sudėtingais laikais prasmę suteikiančius ryšius, bei tai, kaip šiuos ryšius įgalina ir sustiprina knygos.

    Mylimiausiems rašytojams knygų mugėje specialaus vakaro metu šįmet pirmą kartą įteiktos ES literatūros premijos. Komisijos pirmininkas – vienas iš mugės garbės svečių, ukrainietis rašytojas Andreï Kourkov, į 36 kalbas išversto bestselerio „Pingvinas“ autorius, Ukrainoje prasidėjus karui publikavęs „Invazijos dienoraštį“. Siekiant išreikšti palaikymą Ukrainai, į knygų mugės programą įtrauktas ir specialus stendas, skirtas pristatyti šalį ir ukrainiečių autorių literatūrą, bei į 22 kalbas išverstų knygų autorės, poetės Luba Yakymchouk pasirodymas.

    Turtinga šių metų knygų mugės „Foire du Livre“ programa lankytojus kvietė į skaitymus, diskusijas, beveik 80 susitikimų su autoriais, įvairias parodas, spektaklius, 400 kvadratinių metrų erdvėje įsikūrusį mangos kvartalą bei kitus renginius įspūdingoje parodų „Tour & Taxis“ erdvėje, buvusiame centriniame muitinės pastate Briuselio širdyje.

    Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos nuolatine atstovybe ES ir Lietuvos kultūros institutu.

     

  • Naujienos

    Bolonijos vaikų knygų mugė: įkvėpimo šaltinis ir apdovanojimų pjedestalas Lietuvos kūrėjams

    Lietuvos kultūros institutas

    Balandžio 811 dienomis Bolonijoje vyks 61-oji tarptautinė vaikų knygų mugė – svarbiausias pasaulio renginys, skirtas vaikų ir jaunimo literatūrai, leidybai ir knygų iliustracijos menui. Pasaulio leidybines ir kūrybines madas diktuojančiame renginyje Lietuvos kūrėjai bus matomi ir girdimi: iliustruotojų, autorių, leidyklų vardai skambės renginiuose, parodose, apdovanojimų ceremonijose.

    Lietuvos prisistatymą Bolonijoje organizuoja Lietuvos kultūros institutas (LKI) ir Lietuvos leidėjų asociacija (LLA). Pasak LKI Programų ir projektų skyriaus vadovės Rūtos Nanartavičiūtės, Instituto tikslas mugėje yra pažindinti pasaulį su mūsų šalies literatūra ir knygų kūrėjais, organizuojant juos pristatančius renginius, kūrybines dirbtuves, pradedančių ir jau pripažintų menininkų dalyvavimą mugėje, taip pat susitikti su užsienio leidėjais ir partneriais siekiant naujų vertimų ir bendradarbiavimo galimybių. „Šiemet kaip niekad gausiai mūsų kūrėjai įvertinti prestižiniais apdovanojimais, įtraukti į parodas ir geriausiųjų sąrašus – tai yra Lietuvos knygų kūrėjų ir leidėjų pripažinimas aukščiausiu lygiu pasaulyje“, –  teigė R. Nanartavičiūtė.

    Bolonijos knygų mugė kasmet sutraukia vaikų knygų kūrėjus: rašytojus, iliustruotojus, festivalių organizatorius ir leidėjus. Pasak Lietuvos stendą mugėje organizuojančios LLA vykdomosios direktorės Rūtos Elijošaitytės-Kaikarės, Lietuvos leidėjai nėra išimtis: „Jie ne tik domisi, kuo gyvena vaikų literatūra visame pasaulyje, bet ir patys turi ką parodyti ir pristatyti: Lietuvoje leidžiamos knygos vaikams yra pastebimos ne tik dėl to, kad jose dera pagavūs tekstai ir iliustracijos, bet ir dėl dėmesio knygos kokybei, spaudai. Šiemet Bolonijoje dalyvauja virš dvidešimties atstovų iš leidyklų „Alma littera“, „Aukso žuvys“, „Baltos lankos“, „Debesų ganyklos“, „Misteris Pinkmanas“, „Vaiga“, „700 eilučių“. Bene antra tiek leidyklų knygos bus pristatytos Lietuvos stende“, – teigė asociacijos vadovė.

    Lietuvos kūrėjai – tarp geriausiųjų

    Lietuvos iliustruotojų kūrinius Bolonijos vaikų knygų mugės lankytojai matys pagrindinėje, konkursinėje mugės parodoje: tarp 79 menininkų iš 31 šalies savo darbus pristatys net dvi mūsų šalies atstovės –  Inga Dagilė ir Kornelija Žalpytė. Atrankoje į šią parodą dalyvavo 3250 iliustruotojai iš 81 šalies. Nuo 1967 m. mugėje rengiamos parodos tikslas – naujausių iliustracijos tendencijų pristatymas. Po mugės paroda dvejus metus keliauja po pasaulio muziejus, galerijas ir bibliotekas.

    Lietuvos knygų kūrėjai pirmą kartą įvertinti ir prestižiniuose mugės apdovanojimuose „BolognaRagazzi Awards“: iliustruotojos Linos Itagaki ir rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ (išleista jų pačių įkurtoje leidykloje „Misteris Pinkmanas“) pelnė specialaus paminėjimo apdovanojimą komiksų kategorijoje. Konkurso žiuri akcentavo, kad knygoje gvildenamos temos, kurios yra aktualios šiuolaikinėje Europoje. Taip pat itin gyrė iliustruotojos ir rašytojo partnerystę, nepriekaištingai sujungusią pasakojimą ir vaizdus, kad būtų sukurtas kūrinys, kuris meistriškai laviruoja tarp knygos vaikams ir grafinio romano.

    Konkursas yra skirtas atkreipti dėmesį į pastaruoju metu išleistas gražiausias ir inovatyviausias paveikslėlių knygas, jame dalyvavo 3355 leidiniai iš 65 šalių.

    Šią savaitę mugė paviešino dar vieną „BolognaRagazzi Awards“ žinią: tarptautinė komisija atrinko rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustruotojos Ievos Gvazdaitytės knygą „Ilgi eilėraščiai trumpiems“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“) į „The Braw Amazing Bookshelf“ parodą, kurioje pristatomos 100 knygų iš 40 šalių.

    Bolonijos knygų mugė – tramplinas pradedantiems

    Jau tradiciškai Bolonijos vaikų knygų mugė tampa įkvėpimo šaltiniu ir tarptautinio prisistatymo platforma pradedantiems Lietuvos iliustruotojams – tokią galimybę šiemet turi Valentina Černiauskaitė. Valentina atsiliepė į LKI ir LLA kvietimą pradedantiems vaikų knygų kūrėjams, dar nepublikavusiems savo darbų arba išleidusiems ne daugiau nei tris knygas. Ją iš 18 paraiškas atsiuntusių kandidatų atrinko kompetentinga komisija – iliustruotojai Kęstutis Kasparavičius ir Ieva Babilaitė bei leidėja Sigita Pūkė.

    Vilniaus dailės akademijos grafikos studijas baigusi jauna kūrėja šiuo metu dirba iliustracijos, knygų dizaino ir vizualaus meno lauke. „Apie šią mugę teko girdėti nuo pat pirmo kurso, ji yra be galo svarbi kiekvienam dirbančiam ar dirbančiai iliustracijos srityje. Gražus sutapimas, jog galimybė nuvykti į Boloniją atsirado vos išleidus savo pirmąją paveikslėlių knygą vaikams – kartu su Jurga Vile sukurtą „Šuo, kuris išeina naktį“ – todėl kelionė bus išties ypatinga“, – pasakojo Valentina. Bolonijoje ji ketina įsikvėpti, pamatyti, kuo gyvena iliustruotų knygų pasaulis, aplankyti mėgstamų leidėjų stendus, susipažinti su knygų kūrėjais, sudalyvauti portfolio peržiūrose ir dirbtuvėse, meistrystės pamokose, pasidomėti iliustruotomis knygomis suaugusiems – ši sritis menininkei taip pat yra aktuali.

    V. Černiauskaitė aplankys ir tarptautinės paveikslėlių knygų leidėjų ir agentų platformos dPICTUS atrinktų 100 išskirtiniausių paveikslėlių knygų pasaulyje parodą, į kurią įtraukta jos iliustruota Jurgos Vilės knyga „Šuo, kuris išeina naktį“ (leidykla „700 eilučių“).

    Kūrybos, edukacijos ir sklaidos erdvė

    Lietuvos kultūros institutas  bendradarbiauja su knygų mugės organizatoriais kuruojamoje programoje „ The Illustrators Survival Corner“ (liet. – „Iliustruotojų išgyvenimo kampe“) – nuo 2017 m. mugėje veikiančioje iliustruotojų profesijai dedikuotoje erdvėje, kurioje organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, meistriškumo pamokos ir portfolio peržiūros. Balandžio 9 d. šioje erdvėje kūrybines dirbtuves „Aplink pasaulį“ pradedantiems knygų profesionalams  ves I. Dagilė.

    Tą pačią dieną I. Dagilė kartu su Kornelija Žalpyte surengs ir kūrybines dirbtuves moksleiviams modernaus meno muziejuje MAMbo Bolonijos mieste, kurias Institutas organizuoja su Lietuvos kultūros atašė Italijoje.

    Institutas mugės metu užsienio profesionalams pristatys naują vaikų ir jaunimo knygoms skirtą katalogą, parengtą su IBBY Lietuvos skyriumi, dalyvaus susitikimuose su užsienio leidėjais bei literatūros organizacijomis.

    Lietuvos leidyba vaikams, iliustruotojų darbai tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje pristatomi nuo 1989-ųjų, 2011 m. mūsų šalis buvo mugės garbės viešnia. Dailininką ir rašytoją Kęstutį Kasparavičių mugė jau ne vienus metus vadina vienu svarbiausių mugės svečių, Bolonijoje savo kūrybą yra pristatę daugelis žymiausių bei pradedančių knygų kūrėjų iš Lietuvos, tarp jų Ieva Babilaitė, Monika Vaicenavičienė, Kotryna Zylė Inga Dagilė, Lina Itagaki, Aušra Kiudulaitė, Vilija Kvieskaitė, Simona Jurčiukonytė, Ula Rugevičiūtė Rugytė ir kiti o R. Jančiauskaitė sukūrė vizualinę 2020 m. mugės tapatybę.

  • Naujienos

    Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024 kviečia į programos bei komunikacijos pristatymo renginį

    Lietuvos kultūros institutas

    Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 komanda kviečia į programos bei komunikacijos pristatymo renginį, kuris vyks pirmadienį, balandžio 15 dieną, 13 val. Vilniaus universitete, Teatro salėje (Universiteto g. 3, Centriniai rūmai, III  aukštas).
    Pristatysime renginių tinklelį, įvardysime svarbiausius vardus ir akcentus,pristatysime Prancūzijos atgarsių Lietuvoje 2024 programą, kuruojamą Prancūzų instituto Lietuvoje, atsakysime į klausimus. Taip pat supažindinsime su komunikacijos planais, priemonėmis ir jų naudojimo būdais.

    Programa:

    13:00 – 13:10 Sveikinimo žodis.
    Lietuvos kultūros instituto direktorė Julija Reklaitė
    Kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė

    13:10 – 14:00 Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 ir Prancūzijos atgarsių Lietuvoje 2024 programos pristatymas.
    Komisarė dr. Virginija Vitkienė
    Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Pascal Sliwanski (prancūzų kalba su vertimu į lietuvių kalbą)

    14:00 – 14:20 Klausimų-atsakymų sesija

    14:20 – 14:50 Diskusijos prie kavos

    14:50 – 15:10 Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 komunikacija: kas, kur, kaip?
    Komunikacijos vadovė Dovilė Butnoriūtė 

    15:10 – 15:30 Klausimų-atsakymų sesija

     

    Renginys bus fotografuojamas.

    Iki malonaus susitikimo!

     

     

  • Naujienos

    BEST LITHUANIAN BOOKS FOR CHILDREN AND YOUNG ADULTS 2022-2023. SELECTION OF THE LITHUANIAN SECTION OF IBBY

    Lietuvos kultūros institutas

    Kataloge anglų kalba pristatomos vertingiausios, įdomiausios, meniškiausios 2022-2023 metų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų knygos vaikams ir paaugliams: 15 paveikslėlių knygų mažiausiems skaitytojams, 11 knygų vaikams nuo 6 metų amžiaus, 2 knygos paaugliams ir 7 pažintinės negrožinės knygos. Leidiniui knygas atrinko Lietuvos IBBY skyrius.

  • Naujienos

    Skelbiamas Vertimų finansavimo konkursas

    Lietuvos kultūros institutas

    Tapęs viešojo administravimo įstaiga ir pasipildęs Konkursų finansavimo skyriumi, nuo šiol ir koordinuosiančiu atrankų konkursus,  Lietuvos kultūros institutas atnaujina ir tęsia vieną svarbiausių savo veiklos krypčių – Lietuvos literatūros vertimų skatinimo programą. Per keletą savo gyvavimo dešimtmečių ši programa tapo plačiausiais vartais į pasaulį Lietuvos literatūrai. Šios programos dėka Lietuvos valstybės lėšomis jau finansuota 540 Lietuvos autorių knygų vertimų į 43 pasaulio kalbas. 

    Vienas labiausiai pastebimų atsinaujinančios Lietuvos literatūros vertimų skatinimo programos pokyčių – pats paraiškų teikimo procesas. Nuo šiol paraiškas reikės pildyti ir, prisegant reikalingus papildomus dokumentus, pateikti tiesiogiai Instituto interneto svetainėje. Pateiktos paraiškos bus registruojamos automatiškai, o pareiškėjas sulauks  sugeneruoto atsakymo apie sėkmingą paraiškos pateikimą ir tolesnę konkurso veiksmų eigą.   

    Kiti šios programos pokyčiai susiję su Lietuvos kultūros instituto juridinio statuso pasikeitimu. Tai savo ruožtu reiškia  aiškesnį ir  nuoseklesnį bei detalesnį atrankos konkursų įgyvendinimo reglamentavimą – nuo paraiškų administracinės atitikties patikros, ekspertinio vertinimo, lėšų skyrimo, iki atsiskaitymo už įgyvendintą projektą tvarkos.

    Visi šie pokyčiai išsamiai aprašyti dokumentuose, su kuriais paraiškovai kviečiami susipažinti prieš pateikiant paraišką. Tikėkimės, kad šių pokyčių dėka Lietuvos literatūros vertimų skatinimo konkursas bus dar skaidresnis ir patrauklesnis kiekvienam leidėjui, apsisprendusiam išleisti ir savo šalyje išplatinti pasirinktą Lietuvos autoriaus kūrinį.  

    IŠSAMIAI SU PASKELBTU PROGRAMOS KONKURSU, JOS TIKSLAIS IR ATNAUJINTOMIS SĄLYGOMIS SUSIPAŽINKITE ČIA: 

  • Naujienos

    POLTAVOJE BUVO ATIDARYTA STASIO EIDRIGEVIČIAUS PLAKATŲ PARODA

    Lietuvos kultūros institutas

    Kovo 27 d. Tarptautinės teatro dienos proga Poltavos (Ukraina) N. Gogolio vardo teatre buvo atidaryta menininko Stasio Eidrigevičiaus teatro plakatų paroda. Parodą inicijavo Lietuvos kultūros atašė Ukrainoje, ji rengiama kartu su Lietuvos kultūros institutu, „Stasys Museum“, Poltavos srities valstybinės administracijos kultūros ir turizmo departamentu bei Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Poltavos srityje.

    Stasys Eidrigevičius – pasaulinio garso grafikas, plakatų dailininkas, tapytojas, fotografas, skulptorius, scenografas, dizaineris ir rašytojas. Varšuvoje, į kurią persikėlė 1980 m. ir kur karjeros pradžioje debiutavo su knygų miniatiūromis, tarp jų ir knygų skirtukais, jis netrukus įsimylėjo teatro plakatą.

    Pats Stasys prisimena, kad Lenkijoje tais metais vietiniuose teatruose vykdavo nemažai teatro premjerų, todėl buvo daug vietų, kur buvo galima pakabinti plakatą. Juk plakatas turi gyventi gatvėje. Ir tada jis pradėjo eksperimentuoti, kaip plakate perteikti savo mintis ir meninius įvaizdžius, stengdamasis padaryti tokį plakatą, kurį pastebėtų pirkėjai.

    Pirmuosius jo žingsnius plakato meno srityje kritikai ir žiūrovai įvertino labai palankiai. Be to, visų jo plakatų vaizdai – tai Stasio pasaulis. Režisieriai visada pasitikėjo menininku ir tai yra jo nuostabių plakatų paslaptis: su malonumu ir be spaudimo sukurti plakatai dažnai pelno apdovanojimus įvairiuose tarptautiniuose konkursuose.

    S. Eidrigevičiui šie metai yra ypatingi. Gegužės 31 d. Panevėžyje bus atidarytas ilgai lauktas jo vardo muziejus, o liepos mėnesį menininkas minės 75 metų sukaktį. Būtent šios ypatingos progos ir paskatino surengti jo darbų parodą Ukrainos teatruose. N. Gogolio vardo teatras Poltavoje yra tik pirma stotelė. Paroda po Ukrainos teatrus keliaus visus metus ir aplankys Kyivo, Lvivo, Ivano-Frankiivsko ir kitų miestų teatrus.

     

  • Naujienos

    Poetė Patricija Gudeikaitė – Romoje surengtame Poezijos dienos renginyje

    Lietuvos kultūros institutas

    Kovo 21 d. minint Tarptautinę poezijos dieną, Vengrijos akademijoje Romoje, „Palazzo Falconieri“ rūmuose vyko jau vienuoliktąjį kartą organizuojamas poezijos vakaras „Europa eilėraščiuose“, kuriame dalyvavo poetai iš 16 Europos valstybių. Savo eiles renginyje skaitė ir poetė iš Lietuvos Patricija Gudeikaitė.

    Poezijos vakaras sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo, gausių plojimų. Susirinkusieji turėjo išskirtinę galimybę išgirsti visus skaitomus tekstus skirtingomis Europos valstybių kalbomis, eilėraščių vertimus į italų kalbą skaitė ekrane. Dalyvavę poetai savo tekstuose kalbėjo apie visiems aktualias temas, savo kūryba dalijosi ir poetė iš Ukrainos.

    Patricija Gudeikaitė (gim. 1998) – jaunosios kartos poetė, literatūrinių renginių organizatorė. 2020 m. festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ buvo apdovanota Antano A. Jonyno prizu. Kauno literatūrinėje savaitėje laimėjo „Laisvojo mikrofono“ skaitymus. Eilėraščiai yra įtraukti į „Poezijos pavasario“ ir „Poetinio Druskininkų rudens“ almanachus, versti į anglų, lenkų kalbas. Poetinė kūryba publikuota „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune”. Patricija Gudeikaitė įdarbina savo erudiciją ir rašydama literatūros kritiką. 2023 m. pasirodė debiutinė autorės knyga „Kontaktas” (leid. „Kitos knygos”).

    Renginys buvo organizuotas bendradarbiaujant su Romos EUNIC Cluster (Europos Sąjungos kultūros institutai) ir FUIS (Italijos rašytojų federacija).

  • Naujienos

    Ieškome Finansavimo konkursų skyriaus vyriausiojo specialisto ar specialistės

    Lietuvos kultūros institutas

    Lietuvos kultūros institutas kviečia prie draugiškos ir profesionalios komandos prisijungti

    Finansavimo konkursų skyriaus vyriausiąjį specialistę (-ą) (valstybės tarnautoją)

     

    Ką reikės daryti?

    Administruoti ir įgyvendinti finansavimo atrankos konkursus:

    • apdoroti su administracinių sprendimų priėmimu susijusią informaciją arba prireikus koordinuoti su administracinių sprendimų priėmimu susijusios informacijos apdorojimą;
    • konsultuoti priskirtos srities klausimais;
    • nagrinėti prašymus ir skundus sudėtingais klausimais dėl administracinių sprendimų priėmimo veiklų vykdymo, rengti administracinius sprendimus ir atsakymus arba prireikus koordinuoti prašymų ir skundų sudėtingais klausimais dėl administracinių sprendimų priėmimo veiklų vykdymo nagrinėjimą arba prireikus koordinuoti administracinių sprendimų ir atsakymų rengimą;
    • organizuoti administracinių sprendimų priėmimo procesą arba prireikus koordinuoti administracinių sprendimų priėmimo proceso organizavimą;
    • priimti ir aptarnauti asmenis arba prireikus koordinuoti asmenų priėmimą ir aptarnavimą, jei tai susiję su administracinio sprendimo priėmimo vykdymu;
    • rengti ir teikti informaciją su administracinių sprendimų priėmimu susijusiais sudėtingais klausimais arba prireikus koordinuoti informacijos su administracinių sprendimų priėmimu susijusiais sudėtingais klausimais rengimą ir teikimą;
    • rengti ir teiki pasiūlymus su administracinių sprendimų priėmimu susijusiais klausimais;
    • rengti teisės aktų projektus ir kitus susijusius dokumentus dėl administracinių sprendimų priėmimo arba prireikus koordinuoti teisės aktų projektų ir kitų susijusių dokumentų dėl administracinių sprendimų priėmimo rengimą;
    • rinkti ir analizuoti su konkursų administravimu susijusią informaciją lietuvių ir anglų kalba;
    • vykdyti kitus nenuolatinio pobūdžio su struktūrinio padalinio veikla susijusius pavedimus.

     

    Mes tikimės, kad Tu:

    • turi aukštąjį universitetinį (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją:
    • viešojo administravimo (arba)
    • teisės (arba)
    • vadybos (arba)
    • kultūros studijų kryptyje (-se).
    • arba turi aukštąjį universitetinį (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją ir  ne mažesnę nei 1 metų projektų valdymo darbo patirtį.
    • puikiai moki valstybinę kalbą;
    • moki anglų kalbą ne žemesniu nei B1 lygiu;
    • domiesi šiuolaikine Lietuvos kultūra;
    • moki valdyti, sisteminti ir analizuoti informaciją, rengti išvadas;
    • sklandžiai dėstai mintis raštu ir žodžiu, išmanai teisės aktų ir dokumentų rengimą;
    • gebi dirbti tiek savarankiškai, tiek ir komandoje, esi atidus (-i) ir atsakinga (-s);
    • moki prisiimti atsakomybę už savo darbą ir jo indėlį į bendrą komandos ir įstaigos veiklos rezultatą;
    • nestokoji iniciatyvumo;
    • sieki tobulėti, esi entuziastingas (-a) ir turi humoro jausmą.

     

    Mes siūlome:

    • įdomų ir dinamišką darbą pilnu etatu;
    • profesionalų ir draugišką kolektyvą;
    • darbo vietą miesto centre bei nuotolinio darbo galimybes;
    • kvalifikacijos kėlimo ir užsienio kalbų kursus;
    • stažuotes užsienio kultūros organizacijose;
    • nuo 1784,50 Eur atlyginimą (neatskaičius mokesčių).

     

    Darbo pradžia — nuo 2024 m. gegužės 2 d. (arba anksčiau pagal galimybes). 

    Prašymus galima teiktiel. būdu per VATIS atrankos modulįikibalandžio 10 d. (imtinai). Skelbimo Nr. 587170. 

    Kontaktinis asmuo: Agnė Silickaitė, tel. +370 669 88536, agne.silickaite@lithuanianculture.lt

     

    Lietuvos kultūros institutas yra Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įsteigta biudžetinė įstaiga, savo veikla nuosekliai stiprinanti Lietuvos kultūros vaidmenį pasaulyje. Institutas tikslingai užsienyje pristato Lietuvos kultūrą ir profesionalųjį meną, didina kultūros ir meno kūrėjų, šių sričių specialistų ir organizacijų galimybes tarptautinėje erdvėje.

    Daugiau informacijos apie instituto veiklą rasite www.lithuanianculture.lt.