Lki Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Visi projektai

Leipcigo knygų mugė

Tarptautinė Leipcigo knygų mugė

Kasmet kovo pabaigoje vykstanti Tarptautinė Leipcigo knygų mugė ir didžiausias literatūrinis Europos festivalis „Leipcigas skaito“ pritraukia vis didesnį kiekį žmonių. Lietuvos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su kultūros atašė Vokietijoje ir LR kultūros ministerija, Leipcigo knygų mugėje pristato nacionalinį Lietuvos stendą, kuriame su lietuvių literatūra supažindina įvairūs informaciniai leidiniai, literatūros tekstų rinktinės, lietuvių autorių knygų, išverstų į vokiečių kalbą, ekspozicija. Taip pat Leipcigo knygų mugėje eksponuojamos gražiausiomis pripažintos ir vasarį Vilniaus knygų mugėje apdovanotos lietuviškos knygos, pristatoma šalies istorija, kultūra, vyksta įvairios diskusijos.

Apie 2016 Leipcigo knygų mugę

2016 m. kovo 17-20 dienomis Leipcigo knygų mugėje savo kūrybą pristatė Alvydas Šlepikas, Indrė Valantinaitė, Benediktas Januševičius; Nerija Putinaitė, Antanas A. Jonynas, Rimantas Kmita dalyvaus aktualiose diskusijose, vyks Grigorijaus Kanovičiaus knygos „Miestelio romansas“ pristatymas. Dailininkė Ieva Babilaitė surengs kūrybines dirbtuves vaikams.

Apie 2015 Leipcigo knygų mugę

Leipcigo knygų mugė – kasmet rekordinė, bet šiemet lankytojų skaičius joje viršijo ketvirčio milijono ribą: mugę ir mieste vykstantį „Leipcigas skaito“ festivalį aplankė per 250 tūkstančių skaitytojų. Leipcigo knygų mugėje viena salė kasmet atitenka japoniškų komiksų manga gerbėjams, drąsos ir fantazijos nestokojančiam jaunimui, vis įsimaišančiam ir į kitose salėse vykstančią renginių programą. Šiemet imta kalbėti, kad galbūt vertėtų atskirti šių spalvingų personažų konvenciją nuo Leipcigo knygų mugės – abu renginiai sparčiai plečiasi ir netrukus gali nebetilpti po vienu stogu.

Tarptautinė Leipcigo knygų mugė ir didžiausias literatūrinis Europos festivalis „Leipcigas skaito“ kasmet pritraukia vis didesnį kiekį žmonių. Lietuvos kultūros institutas, bendradarbiaudamas su kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabriele Žaidyte ir LR kultūros ministerija, Leipcigo knygų mugėje įkurė nacionalinį Lietuvos stendą, kuriame su lietuvių literatūra supažindino įvairūs informaciniai leidiniai, literatūros tekstų rinktinės, lietuvių autorių knygų, išverstų į vokiečių kalbą, ekspozicija. Taip pat Leipcigo knygų mugėje buvo eksponuojamos gražiausiomis pripažintos ir ką tik Vilniaus knygų mugėje apdovanotos lietuviškos knygos.

Lietuva 2017 m. Leipcigo knygų mugėje

„Pasakojimas tęsiasi“/ „Fortsetzung folgt“ – su šia žinute 2017 m. Lietuva prisistatys ypatingosios viešnios teisėmis tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje. 1997 m., kuomet kartu su kitomis Baltijos šalimis Lietuvai pirmą kartą buvo suteiktas išskirtinis dėmesys tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje, buvo pristatytos viso labo 5 lietuvių autorių knygos, išleistos vokiečių kalba. 2017 metais šimtus tūkstančių knygų gurmanų sutraukiančios šventės epicentre bus net 26 knygos – tarsi 26 langai į netrukus 100-metį švęsiančios Lietuvos kultūros istorijos peizažą, 26 kvietimai vokiečių skaitytojams ryškinti ir turtinti daug kuo artimos šalies pažinimo žemėlapį.

Apie 100 lietuviškosios programos dalyvių pristatys daugiau nei 60 renginių knygų mugės teritorijoje ir Leipcigo mieste.

Buvę šio projekto renginiai

« 1 4 »