Lki Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Visi projektai

Anglakalbė lietuvių poezijos antologija

Apie projektą

Balandžio 11–15 dienomis jaunieji Lietuvos poetai – Ilzė Butkutė, Marius Burokas ir Giedrė Kazlauskaitė bei vertėjas Rimas Uzgiris dalyvavo AWP – didžiausioje ir svarbiausioje Amerikos rašytojų ir rašytojų programų asociacijos organizuojamoje konferencijoje ir knygų mugėje, kur pristatė naujausią Lietuvos kultūros instituto leidinį – anglakalbę lietuvių jaunųjų poetų kūrybos antologiją „How the Earth Carries Us. New Lithuanian Poets“. Leidinį pristatantys renginiai taip pat buvo surengti Baltimorėje ir Vašingtone.

Mintis pristatyti naujosios kartos lietuvių poetų kūrybą JAV gimė vertėjui Rimui Uzgiriui, kuriam kartu su poetu Mariumi Buroku Lietuvos kultūros institutas pasiūlė sudaryti verstinų ir JAV pristatytinų poetų sąrašą, kuriame atsirado 26 poetai. Antologijoje galima rasti po 3–6 kiekvieno autoriaus eilėraščius anglų kalba ir trumpas kūrėjų biografijas. Pagrindinis antologijos tikslas – supažindinti leidėjus ir paskatinti juos leisti lietuvių poetus.

Su naująją Lietuvos poezija pirmieji susipažino AWP konferencijos ir knygų mugės lankytojai. Šiame renginyje kasmet susirenka daugiau nei dvylika tūkstančių rašytojų, mokytojų, studentų, redaktorių, kultūros operatorių, šiuolaikinės literatūros ekspertų ir leidėjų. Didžiausiame Šiaurės Amerikos literatūros renginyje šiemet vyko daugiau nei pusė tūkstančio literatūros skaitymų, lankytojais susipažino su dviem tūkstančiais leidinių, septyniais šimtais literatūros organizacijų ir leidyklų iš viso pasaulio. Lietuvos poeziją pristatantis leidinys yra vienas iš 550-ies renginių, atrinktų į konferencijos programą daugiau nei iš 1300 pasiūlytų.

Sužinojus apie galimybę prisistatyti šiame grandioziniame renginyje, buvo nutarta, kad būtų netikslinga vykti tik į vieną renginį JAV ir, bendradarbiaujant su kultūros atašė JAV Evaldu Stankevičiumi, buvo suorganizuoti poezijos skaitymai Čikagoje ir Vašingtone. Anot projektų vadovės Kotrynos Pranckūnaitės, „ypač džiaugiamės Vašingtono renginiu, vyksiančiu Kongreso bibliotekoje, kur renkasi žmonės, galintys turėti teigiamos įtakos Lietuvos poezijos sklaidai pasaulyje“.

Tai – pirmas kartas, kai jaunosios kartos poetai pristatomi ir prisistato JAV. Ypač svarbus yra dalyvavimas AWP konferencijoje, kur visi turės puikių progų užmegzti ryšių ir galbūt paskatinti lietuvių poezijos sklaidą JAV. Taip pat, anot K. Pranckūnaitės, „ypač smagu, kad pristatydami puikius lietuvių poetus, talentingai atliktus vertimus, mes pristatysime ir be galo gražią antologiją, kuri leis pamatyti, koks aukštas Lietuvoje yra knygos dizaino lygmuo“. Poetišką ir pavasarišką lietuvių poetų antologijos dizainą kūrė lietuvis knygų dailininkas Tomas Mrazauskas, Lietuvos poetų kūrybos sklaidą JAV iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Projekto leidiniai

Informacija rengiama.

Siūlome pasinaudoti nuoroda „leidiniai“ ir ten susirasti Jus dominantį leidinį pagal kategorijas.

Eiti į projekto leidinius