Lki Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Search
Facebook Twitter Instagram Youtube
Visos naujienos

Lietuvos poetai – animacijos festivalio Izraelyje žvaigždės

Lietuva tapo 20-ojo animacijos festivalio „Maratoon“ Izraelyje globėja, o kasmet Holono miesto mediatekoje organizuojamo festivalio žvaigždėmis – trys Lietuvos poetai: Lina Buividavičiūtė, Aušra Kaziliūnaitė ir Žygimantas Kudirka. Pagal jų eilėraščius sukurti animacijos filmukai bus rodomi prieš kiekvieną kino seansą Holono mediatekoje iki pat metų pabaigos.

Kasmet Izraelio Holono miesto mediatekoje rengiamą festivalį globoja vis kita valstybė, kuri išrenka jai atstovaujančius asmenis. Paprastai jais tampa kūrėjai, kurie yra lengvai atpažįstami visame pasaulyje, yra tapę kultūriniais simboliais. Šios asmenybės ir jų kūryba tampa įkvėpimu konkurse dalyvaujantiems animatoriams. Ankstesnių metų „nacionaliniais simboliais“ yra tapę Nyderlandų kompozitorius Joseph’as Ascher’is, Belgijos menininkas Renė Margritte’as, Ispanijos rašytojas Miguelis de Cervantes’as ir kt. Lietuva pasuko nestandartiniu keliu – šaliai atstovauti pasiūlydama trims poetams – L. Buividavičiūtei, A. Kaziliūnaitei ir Ž. Kudirkai.

Poetų eilėraščiai buvo išversti į hebrajų kalbą ir buvo interpretuojami Izraelio animatorių, kurie per 6 dienas sukūrė trumpus animacinius filmukus. Gruodžio 6 dieną Holono mediatekoje apdovanoti trys geriausi animacijos kūriniai ir išrinktas vienas pagrindinis šio konkurso nugalėtojas. Pirmąją vietą pelnė Hila Einy, Noy Bar ir Yoav Aluf kūrinys „White Circles“, perteikiantis L. Buividavičiūtės eilėraštį „Baubas“. Jaunieji animatoriai šį eilėraštį perkėlė į nūdienos aktualijas, jame jautriai atskleisdami feministines potekstes ir per visą pasaulį keliaujančios #metoo bangos nuotaikas. Kitais metais H. Einy, N. Bar ir Y. Aluf taps BLON animacijos ir video žaidimų festivalio Klaipėdoje svečiais.

white circles

השבוע השתתפנו בתחרות המרטון Maratoon – Holon Cinematheque, היוצרים שהשתתפו בתחרות קיבלו שיר שישמש כמקור השראה ליצירת סרט אנימציה קצרצר, בפרק זמן של שישה ימים בלבד. משימה לא פשוטה בכלל. אנחנו קיבלנו את השיר "שד" של המשוררת @lina buividaviciute. שיר נוגע, מיוחד וכל כך אקטואלי לתקופה האחרונה. גאים ונרגשים להציג את הסרט שלנו: ''white circles"

Posted by Plonter Animation Studio on 2018 m. Gruodis 7 d., Penktadienis

Šis žaismingas ir išskirtinis Lietuvos poetų ir Izraelio animatorių susitikimas tapo abipusiai vertingas – abiejų šalių menininkai turėjo progą susipažinti ir bendradarbiauti. Izraeliečiai pirmą kartą supažino su iki šiol jiems nepasiekiama lietuvių poezija, o lietuvių poetams teko nekasdienė galimybė pamatyti kaip jų tekstai išverčiami į vizualiąją animacijos kalbą. Visus likusius metus prieš kiekvieno filmo seansą Holono mediatekos žiūrovai ekranuose matys L. Buividavičiūtės, A. Kaziliūnaitės ir Ž. Kudirkos eilėraščių vertimus į hebrajų ir animacijos kalbą.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant Lietuvos kultūros institutui ir kultūros atašė Izraelyje Elenai Keidošiūtei.